+48 608-622-565 Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz

Dlaczego do sprzątania biur, floty warto zatrudnić firmę z zewnątrz?

Wróc do wpisów
1 pon 2015 royadmin

Sprzątanie biura, floty samochodowej czy terenu otaczającego miejsce pracy, to bardzo ważny element organizowania całej pracy w danym miejscu. W czystości znacznie lepiej się pracuje, jest mniej rozpraszających elementów, a sama siedziba firmy, czy wykorzystywane przez nią samochody znacznie lepiej się prezentują i robią lepsze wrażenie na aktualnych i potencjalnych klientach.

Dbanie o czystość miejsca pracy

Zależnie od charakteru wykonywanej pracy, jej miejscem może być biuro lub samochód. Danie o porządek przyczynia się do większej efektywności, wydajności i skupienia pracowników. Powoduje, że firma prezentuje się profesjonalnie i sprawia wrażenie dbającej o wszystkie szczegóły, a to przejaw doskonałej organizacji pracy.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, to pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków do wykonywania ich obowiązków służbowych. Można to jednak nieco obejść zobowiązując pracowników, chociażby odpowiednim regulaminem, do tego, by zachowywali wokół siebie porządek.

O ile, można ich skłonić do dbania o własne biurko i porządek w dokumentacji, o tyle utrzymanie całego biura, wraz z pomieszczeniami socjalnymi i toaletami, nie byłoby już takie proste.

Podobnie rzecz się ma ze służbowymi samochodami. Pracownik może być zobowiązany do tego, by dbać o auto i zachowywać w nim należyty porządek. Jednakże auto, które jest często w trasie, brudzi się na skutek eksploatacji.

Samodzielne sprzątanie czy firma sprzątająca

Decydując się na jedną z tych dwóch opcji, należy rozważyć wszystkie towarzyszące temu argumenty za i przeciw. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, kiedy pracownicy mieliby sprzątać biuro lub pojazdy? W godzinach swojej pracy zawodowej, czy po godzinach? Jeżeli mieliby to robić w czasie wykonywania swoich obowiązków zawodowych, pracodawca musi liczyć się z tym, że mniej czasu przeznaczą przez to na zadania związane z zasadniczym funkcjonowaniem firmy. Czy to właściwe rozwiązanie? Czy przyczyni się do rozwoju przedsiębiorstwa i generowania większych obrotów? Raczej nie. Z drugiej strony, oczekując takiej aktywności po godzinach pracy, zgodnie z prawem pracy, trzeba pracownikom zapłacić nieco wyższe wynagrodzenie. Przy zatrudnianiu firmy sprzątającej, też pojawiają się koszty, ale tu już wyłącznie kwestia opłacalności wchodzi w grę.

Problematyczna też jest sprawa organizacji takiego sprzątania. Kiedy miałoby się ono odbywać? Czy wszyscy pracują na raz? Czy każdy sprząta w wybranym przez siebie momencie? A co w sytuacji, gdy podczas sprzątania przyjdzie klient? Taki obrazek jest bardzo nieprofesjonalny.

Zatrudnienie firmy sprzątającej z zewnątrz pozwala uniknąć tych kłopotów. Firmy pracują w tych godzinach, gdy biuro jest już zamknięte i żaden klient go nie odwiedza. Odbywa się to albo w godzinach nocnych, albo wcześnie rano. To pierwszy atut tego rodzaju rozwiązania. Czas sprzątania nie koliduje z czasem pracy biura, a jednocześnie z pracą zawodową zatrudnionych pracowników.

Koszty tego rozwiązania należy sobie przekalkulować. Przy czym liczy się nie tylko wynagrodzenie, ale również koszt sprzętu i środków do sprzątania. A nie są to małe kwoty, biorąc pod uwagę, że firmy sprzątające korzystają z profesjonalnych produktów. To jest właśnie kolejna zaleta zatrudniania profesjonalistów. Firma sprzątająca ma sprawdzone i skuteczne metody i detergenty. Używa specjalistycznych narzędzi i urządzeń, które powodują, że sprzątanie odbywa się szybko, skutecznie i dokładnie, a wszystkie czyszczone powierzchnie są jednocześnie konserwowane, dzięki czemu nie niszczą się tak szybko i długo zachowują piękny wygląd.

Podsumowując, warto zatrudnić firmę sprzątającą z zewnątrz, ponieważ jest to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Tak naprawdę jest to po prostu inwestycja, która przynosi wymierne korzyści i pozwala na skupienie uwagi na tym, co istotne dla rozwoju przedsiębiorstwa, bez niepotrzebnego rozpraszania się na sprawy dodatkowe.

1 pon 2015 royadmin